IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt )

2 Sayfa V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic Mesaj Sahibine Teşekkür Et
> Bebeğin Kalp Atışları Ne Zaman Duyulur?
ess
Mesaj Jul 12 2008, 10:56 AM
Mesaj #1

Üye
**

Grup: Members
Üye No: 1,014

geçen gün ilk muayenemize gittik..6 hafta 6 günlük hamileymişim.karından keseyi ve bebeği gördü.gelişimi normal dedi fakat kalp atışını duyamadık..vajinadan baktı daha iyi duyulur diye..yine duyamadık.ölü olabilir dedi tokat gibi..10unda gitmiştik,15inde tekrar gel dedi.ama o gün de duyamazsak alırız dedi.bir arkadaşımla konuştum o gün içinde,mevzudan bahsedince direk sözümü kesti ve şunları söyledi; ben ilk muayeneme 4. haftada gitmiştim sadece keseyi görmüştü doktor,2. gidişim 8. haftaydı.kalbinin sesi o kadar yorgun geliyorduki,doktor;ya dün ya bugün oluşmuş kalbi..çok yeni daha demiş.demekki 8.haftada bile oluşabiliyormuş.belkide geç döllenme olduğundan dolayı.eğer salı günü de duyamazsak aldırmayı düşünmüyorum.1 hafta daha bekleyecem.sizler ne dersiniz? sad.gif

--------------------
"Bir Ben Var Bende"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sinem
Mesaj Jul 12 2008, 11:59 AM
Mesaj #2

Yeni Üye
*

Yer: izmir
Üye No: 1,047

merhaba ess,hamileliğin hayırlı olsun.
bende 5 hafta 2 günlük hamileyim gecen gün gittim doktora bebek henüz küçük dedi 31 temmuz da gel kalp atıslarına bakacagız dedi.
yani 8. haftasında bebegin kalbi kesinleşiyor canım.
insallah hersey yolundadır ALLAH hepimizin bebeğini korusun.
bence biraz daha bekle ALLH büyüktür canım.
+Quote Post
ess
Mesaj Jul 12 2008, 01:55 PM
Mesaj #3

Üye
**

amin sinemcim aminnn..tabiki herşey Yaradan'ın takdiri..O, at derse atar.fakat bilinçli olmalıyız. kuzucuğun kalbi belki de 1 hafta sonra duyulacak Allah'ın izniyle.. Rabbim sağlıkla kavuştursun. birbirimizi gelişmelerden haberdar edelim.Allah senin de bebeğini sağlıkla huzurla güzelliklerle kucağına almanı nasipp etsin.sevgiyle sağlıkla kal canım

--------------------
"Bir Ben Var Bende"
+Quote Post
ess
Mesaj Jul 15 2008, 07:15 PM
Mesaj #4

Üye
**

selamlar,,bugün 2. muayenemize gittik Allah'a çok şükür kalbimiz atıyordu biggrin.gif aynı anda hem ağlamak hem gülmek istedim ohmy.gif ne değişik bir duyguymuş..Rabbime binlerce kere şükürler olsunn.bebeğim 5.6 mm henüz.Allah bekleyenlere de nasip etsin.varlığını aratmasın.Rabbim hepimizin bebeklerini annesine babasına sağlıkla kavuştursun.sevgiler.. smile.gif

--------------------
"Bir Ben Var Bende"
+Quote Post
sinem
Mesaj Jul 16 2008, 06:12 PM
Mesaj #5

Yeni Üye
*

buna çok sevindim canım smile.gif

ess canım senin bebeginin kesesi ne zaman görüldü.
benimki hala görünmedi
doktora neden görünmüyo dedim hala küçük diyo ama benim içimde garip bi duygu var. sad.gif
çok korkuyorum keseyi görsem kalbinide bi duysam yeterdi bana
bana dua et canım çok endişeliyim çok... unsure.gif
+Quote Post
ess
Mesaj Jul 16 2008, 09:08 PM
Mesaj #6

Üye
**

sinemcim içini ferah tut. doktorunun dediği tarihe kadar bekle.çok küçük olduğu için görünmemiş olabilir.mesela 5 haftalık diyoruz ama yumurtlamaya bağlı olarak bu tarih geri atabiliyor.şimdi gitsen keseyi görürsünüz heralde ama kalp atışları için biraz daha beklemek gerekiyor yaşadığımdan çıkardığım.kendine dikkat et bu ara amann çekme,kaldırma. Rabbim bizim için en hayırlısını biliyor ve onu veriyor emin ol..

--------------------
"Bir Ben Var Bende"
+Quote Post
şule
Mesaj Jul 24 2008, 10:53 PM
Mesaj #7

Kıdemli Üye

Yer: istanbul
Üye No: 4

arkadaslar benzer bır durumda benım var suanda pazartesı gıttıgımde normlade 8+3 olmamıza ragmen bebek 6+1 cıktı ve kalp atısları yoktu .yarın tekrar gıdıyorum ınsallh hersey yolundadır,cok korkuyorum ınsallah kalp atıslarını duyabılırım...

--------------------
IPB Image"Ey Rabbim!Doğrusu,bana indireceğin hayra muhtacım.(Kasas Suresi:24)"
+Quote Post
sinem
Mesaj Jul 25 2008, 08:18 PM
Mesaj #8

Yeni Üye
*

tesekkür ederim ess desteginden dolayı smile.gif
ayın 31 de doktora gidecem işte insallah hersey yolundadır.
2 haftadır midem çok bulanıyor özellikle sabah ve gün boyu devam ediyo ama kusmuyorum
kendimi çok yorgun hissediyorum çok uykum oluyo geceleri pek uyuyamıyorum
sürekli kalkıyorum
canım hiçbirsey yapmak istemiyor yemegi bile zor yapıyorum kokular midemi bulandırıyo sad.gif

ya sen de öylemisin arkadasım unsure.gif
ne yapacagımı bilmiyorum su midem bulanmasa iyi olurdu.
neyse ess kendine ve bebegine dikkat et.
Allaha emanet ol.
+Quote Post
ess
Mesaj Jul 26 2008, 11:01 AM
Mesaj #9

Üye
**

e midenin bulanması güzel habeeerrr smile.gif olumsuz bi durum olsa gebelik hormonları hızla düşüşe geçiyo. demekki kuzu Allahın izniyle gelişimini sürdürüyor biggrin.gif miden bulandığında tuzlu çubuk kraker ye,ya da tuzlu leblebi. iyi geliyo inan.
onlar sağlıklı olsun da biz bu birkaç ay katlanırız canım ya napalım. ben de öyleyim. içim çok bulanıyo ama çok şükürki ben de istifra etmiyorum.canım hiçbirşey yapmak istemiyo,of puf halindeyim..
ya insanı daraltıyo biliyorum ama ben çok sewindim belirtileri yaşadığına biggrin.gif geçici nasıl olsa demi tongue.gif her zahmet sonrası rahmet varrr inşaallah..ilk 3 ay zaten sıkıntılı geçermiş.
ben bugün gidicem bakalım doktoraa,bebeğimi özledimm,,1 cm bile olsa görmek, tatmadığım duygulara sürüklüyor smile.gif tahlilleri götürücez hem.sorunsuz devam ederiz inşaallah,sonrasında aylık kontrollere geçicez.
hoşçakal sinemcimm cool.gif

sevgili şule Allah senin de gönlüne göre versin arkadaşım,umarım duymuşsunuzdur kalbini.görüşmek üzere

--------------------
"Bir Ben Var Bende"
+Quote Post
sinem
Mesaj Jul 28 2008, 02:41 PM
Mesaj #10

Yeni Üye
*

slm ess,evet haklısın ama mide bulantısından sabah erken kalkamıyorum eskisi gibi
ama bende mutluyum tabi en cok hamilelğin ilerki zamanları yaza gelmediği için zor oluyo öyle
haftaya annemgile gidecem mersine artık onlar yardımcı olurlar bana bayrama kadar orada kalacam.
sen neyaptın gittinmi doktora insallah haberler iyidir canım smile.gif

ya ess ismin ne ?
güngörendeki olayı okudunmu çok üzüldüm ya zaten duygusal dönem yasıyorum daha beter oldum aglayıp duruyorum hele o hamile bayana çok canım acıdı ALLAH aielerine sabır versin.

kendine iyi bak canım Allaha emanet ol.
+Quote Post
ess
Mesaj Jul 28 2008, 07:11 PM
Mesaj #11

Üye
**

selammmlarrr,,doğru söylüyosun insanın huyu suyu değişio.geçen gün gittik evett doktora.tahlilleri verdik.diğer değerlerim normal,toxoplazma ve rubella geçirmişim,bağışıklıkta kazanmış vücudum,hatta bir sonraki gebeliklerde bu testlere gerek yok dedi doktor.sonra bebeğimize baktık smile.gif büyümüüşş,kocaman olmuuuşşş biggrin.gif geçen hafta 5.6mmdi,2 cm olmuş maaşallah smile.gif o benim miniğimm. kalp atışları daha bi hızlanmış.netteki bilgiler yanında yayınlanan fotolar gibi net görmek istiyorum aslında ama bu 4 boyutluda mümkün sanırım. doktor birde toxoplazma avedite istedi.bu da önemli bir testmiş.çıkışta kan verdik onun için de.sonucu telden bildiricez.sonraa 3 hafta sonra gidicez kontrole ve Allah ın izniyle cinsiyetini öğrenicez smile.gif doktorumuzu da çok sewioruzz şeker şermin biggrin.gif
ya ne güzel anneciğinin yanına gitceksin kıskandım seni sineemmm sad.gif ben annemi ve yemeklerini çok özledim. ben de artık canım anneme kasımda kavuşucam inş..3 ayımız kalldı biraz sabırr...
yarın Mirac Kandili.. Rabbim hakkıyla geçirmeyi nasip etsinn..

--------------------
"Bir Ben Var Bende"
+Quote Post
berfin
Mesaj Jul 29 2008, 10:48 AM
Mesaj #12

Üye
**

Üye No: 1,087

SELAM ARKADAŞLAR BENDE ARANIZDA YENİYİM.BENDE HAMİLEYİM GEÇEN CUMA DOKTORA GİTTİM KANDAN HAMİLELİK TESTİ YAPTIRDIM HENÜZ 3,4 HAFTALIK HAMİLEYMİŞİM ÇOK SEVİNDİM ALLAH ANNE BABA OLMAK İSTEYENLERE BU GÜZEL DUYGUYU TATTIRSIN HAYIRLISI İLE. YAZILARINIZI OKUDUM ARKADAŞLAR BENİDE ARANIZA ALIRMISINIZ? BU GÜZEL HABERLERİ VERELİM BİRBİRİMİZE HAYIRLI HABERLERİ BENİM HEÜZ ÇOK KÜÇÜK HİÇ BİRŞEY HİSSEDEMİYORUM BELİM ÇOK AĞRIYO SÜREKLİ UYUMAK İSTİYORUM VE HİÇ BİRŞEY YAPMAK İSTEMİYORUM SİZLERDEDE BÖYLE OLUYOMU? 15 GÜN SONRA DOKTORA GİDECEZ TESTLER VARMIŞ ONLARI YAPTIRACAZ HEM ÇOK HEYECANLIYIM HEMDE ÇOK KORKUYORUM İŞALLAH BİR SORUNLA KARŞILAŞMAYIZ.ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN AMİNNN SİNEM GÜNGÖRENDEKİ OLAY ÇOK ÜZÜCÜ İNAN BENDE ÇOK ÜZÜLDÜM HAMİLE BAYAN DA VARMIŞ ÖLENLERİN ARASINDA 7 AYLIK MIŞ ALLAH YARDIMCILARI OLSUN ALLAH SABIRLARINI VERSİN O NU YAPANLAR İNSAN OLAMAZ. AMA ÜZÜLSEKTE AĞLASAKTA GERİ GELMİYO İŞTE ALLAH ÖLÜMÜN BİLE HAYIRLISINI VERSİN AMİNN KENDİNİZE ÇOK İİYİ BAKIN BEBİŞLERİNİZEDE DİKKAT EDİN...
+Quote Post
ess
Mesaj Jul 29 2008, 12:43 PM
Mesaj #13

Üye
**

berfin hoşgeldinnn smile.gif hayırlı olsun bebeğinnn!!!Rabbim sağlıkla yavrunu kucağına almayı nasip etsin. sorunsuz sıkıntısız geçer inşallahh hamileliğin.ya öyle halsizlik,sıkıntı,bel ağrısı oluyor ama bende çok bel ağrısı yok.uykulu durumumda yok.geceleri güzel uyuyorum gündüzleri de iyiyim uykum gelmiyo. hoşçakal berfincim kendine dikkat et smile.gif
herkesin Mirac Kandilini kutluyorum.Allah'a emanet olun.Rabbim geçen gün yaşadığımız acı olayda hayatını kaybeden canların ailelerine sabır versin.Allah, yaptıran ve yapanları kahretsin,birdaha elleri tutmasın..
Dua ve Selam ile..

--------------------
"Bir Ben Var Bende"
+Quote Post
berfin
Mesaj Jul 29 2008, 10:18 PM
Mesaj #14

Üye
**

Üye No: 1,087

slm arkadaşlar ess çok tşk ederim allah razı olsun allah hayırlı evlatlar nasip etsin cümlemize.eli ayağı düzgün sağlıklı bebekler allah ne verirse hayırlısını versin. Bu güzel dileklerin için allah razı olsun allah hepimize yardım etsin işallah sende bebeğini kucağına sağ selim alırsın arkadaşım.

Kandiliniz mübarek olsun hayırlara vesile etsin allah kaza bela vermesin. allah sağlık huzur versin. inanınki güngörendeki patlama beni çok üzdü tv bakamıyorum bu nasıl vicdan bu nasıl insanlık bunu yapan innsan olamaz.Bu mübarek günde beddua vermek yakışmıyo ama allah bildiği gibi yapsın onları.allah ailelerine sabır versin ölenlerinde mekanları cennet olsun. AMİNNNNNN

BİZLER NE ŞEKİLDE ÖLECEĞİZ KİM BİLİR.ALLAH ÖLÜMÜN BİLE HAYIRLISINI VERSİN ALLAH GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN.
+Quote Post
ess
Mesaj Jul 31 2008, 01:11 PM
Mesaj #15

Üye
**

sinemmm doktora gittin mi haber bekliyorum canımmm,hayırlı güzel haberlerini inşallah smile.gif

--------------------
"Bir Ben Var Bende"
+Quote Post
bebisler
Mesaj Aug 1 2008, 01:55 PM
Mesaj #16

Yeni Üye
*

Üye No: 1,116

kızlar selam bende aranıza yeni katıldım sizlere birşey sorucam bu 6+1 8+1 ne demek
+Quote Post
sinem
Mesaj Aug 1 2008, 04:30 PM
Mesaj #17

Yeni Üye
*

evet esra gittim ALLAHA çok sükür hersey yolunda keseyi gördüm bebişte daha çok küçüktü tam göremedim çok mutluyum canım smile.gif
dün seker tahlili ,kan sayımı vs... yapıldı.
sonuclar iyi çıktı seker yok iyi dedi kanında temiz dedi sadece biraz kum varmıs onu döküyormusum
dr. bol bol su iç dedi.bol bol dinlen ayakta fazla kalma dedi.

yani hersey yolunda canım 2 aylık olmus bebiş ne kadar güzel bi duygu onu utrasyonda görünce çok duygulandım cok sevindim ALLAH herkese ana baba olmayı nasip etsin biggrin.gif
Allah herkese saglıklı hayırlı evlatlar versin canım sen nasılsın
bende hazırlık yapıyorum yarın Allahın izniyle insallah yolcuyuz mersine annemgile gidiyorum.
bayrama kadar orada kalacam iyi olur aslında banada yardımcı olurlar inan yemegi zor yapıyorum. sad.gif

anlayacagın 2 ay yazamicam sana kendine dikkat et iyi bak olurmu yegenimede iyi bak haaa... tongue.gif

canım kendimi braz tanıtayım daha önce mersinde idim mersinden izmire gelin geldim 11 ay oldu evleneli
mutluyum wub.gif ALLAH herkesi mutlu etsin.
tek sorun ailemi çok özlemem ilk defa bu kadar ayrı kalıyorum onlardan sad.gif
yani anlayacagın gurbettyim gerci akraba çok burada ama aile gibi olmuyo bide ben annemin en küçük kızıydım o bana ben de anneme cok baglıydık kısmet işte...

neyse canım bu son mesajım olabilir kendine iyi bak ALLAHA emanet ol canım öptüm
hoscakal. smile.gif

sen de aramıza hosgeldin berfin hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin canım kendine iyi bak bay.
+Quote Post
ess
Mesaj Aug 1 2008, 05:29 PM
Mesaj #18

Üye
**

yaaaa arkadaşım gidiyoooooo sad.gif döndüğünde Allah ın izniyle zor dönemleri atlatmış olucaz.hayırlı yolculuklar canımm ne mutlu sana smile.gif burda bekleriz seniiii.. rolleyes.gif ben bugün gittim yine doktora çünkü toksoplazma testlerim hep pozitif çıktı,aviditem de düşük çıktı.yani yeni geçirmişim ve muhtemelen devam ediyor.bu sebeple de antibiyotiğe başladı doktorum. miniğimi gördüm yine biggrin.gif kolları bacakları çıkıntı halinde oluşmuş smile.gif kalbi pıtır pıtır hareket ediyodu.çok şükür Rabbime.22sinde tekrar gidicez inşallah.
canım 6+1 6 hafta 1 günlük demek.hoşçakalınnn bebeklerinize iyi bakınnn smile.gif

--------------------
"Bir Ben Var Bende"
+Quote Post
gülden
Mesaj Aug 11 2008, 08:01 PM
Mesaj #19

Yeni Üye
*

Üye No: 1,152

lütfen bana yardım edin!!!!!..arkadaşlar yeni üyeyim şuanki psikolojim okadar kötüki lütfen yardım edin bana.1 yıllık evliyim ve 17 gün önce hamile oldugumu öğrendim.kan tahlillerimde 2-3 haftalık oldugu çıktı.sonra doktora gittim ultrasyonla baktı kesenin oluştugu herşeyin normal oldugunu söyledi .15 gün sonra kontrole istedi.15 gün geçtikten sonra ben şehir dışına ailemi görmek için gittim.orada özel bir hasteneye gidip tekrar kontrol olmak istedim.doktor önce karnımdan ultrasyon ile baktı 7 aylık hamile oldugumu çok belirsiz bişey göremiyorum vajinal ultrasyonla bakalım dedi.fakat vajinal ultrasyondada kese çok net çıkmasına ragmen kalp atışlarının olmadıgını bu durumun anormel gelebeliklerde oldugu 1 hafta daha beklememi gene aynı durum olursa kürtaj yaptırmamı söyledi.o anda dünya başıma yıkıldı sandım oldugum yerde oturup kaldım.ben daha teşekküllü bir hasteneye gitmek istedim.bana birşeyin değişmeyeceğini ama eğer istersem röntgen bölümündeki doktora ultrasyonla baktırabileceğimi söyledi.bizde bir umutla kabul ettik.ve diğer doktora gittiğimizde epey uzun süre karnımı ultrasyonla inceledi.bana kesenin çok düzgün ve güzel oldugu fakat kalp atışlarının oluşmadıgı fakat bu gibi durumların oluşabileceği endişe etmemem gerektiğini söyledi.tam o sırada doktor hanım bi dakka haraket etmememi istedi ve bana minicik bir kıpırtı gösterdi.bu rahim damarının atışıda olabilir kalp atışıda olabilir biraz daha bekleyelim o zaman netleşir üzülmeyiniz diyerek beni sakinleştirmeye çalıştı.bende bana dediklerinin aynısını ilk gittiğim doktora söyledim oda bana gene aynı şeyi yani kürtaj olmam gerektiğini söyledi.bu nasıl birşey anlayamıyorum.ben neye inanıcam.karnımda gözlerimde gördüğüm o minicik kıpırdı gerçekten bebeğimin kalp atışımıydı.yoksa herşey bir hayalmi.ne yapacagımı bilmiyorum.o kadar berbat bir haldeyimki anlatamam.ve asıl anlamadıgım şey 15 gün önce kan tahlilinde 3 haftalık çıkan bebek 15 gün sonra nasıl 7 haftalık oldugu görülüyo.önemli olan son adet tarihimi yoksa döllenmenin oldugu zamanmı???ben neye nasıl inanıcam arkadaşlar:((((
+Quote Post
ess
Mesaj Aug 12 2008, 10:09 AM
Mesaj #20

Üye
**

güldencim selam,öncelikle sen bebeğinin haftasını hesaplayabilirsin.son adet tarihini biliyorsan bu çok basit.nette birsürü hesaplayıcı var.3 günlük hata payları var sadece.ben de bu konuda çok üzüldüm ama gerçekten bazı doktorlar insanı perişan ediyo.hemen kürtajdan sonlandırmaktan bahsediyolar.heralde onlar için bu durum son derece doğallaştığından olsa gerek..ben biraz daha beklemeni ve daha iyi bir doktora gitmeni tavsiye ederim.güldencim gebelik haftan önemli.şu an 5,6 haftalıksa duyulmuyor kalp atışları..7,8 de annca..ya daha çok küçüüüükkkk..panikleme güzel düşün ve dua ett.istersen son adet tarihini yaz beraber bakalım.sıkıntı olduğunu sanmıyorum. smile.gif

--------------------
"Bir Ben Var Bende"
+Quote Post

2 Sayfa V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
Okuyan Sayısı: 1 (1 Misafir ve 0 Gizli Üye)
0 Üye:

- Basit Görünüm Tarih: 2nd October 2014 - 03:25 PM