IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt )

2 Sayfa V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic Mesaj Sahibine Teşekkür Et
> Bebeğin Kalp Atışları Ne Zaman Duyulur?
gülden
Mesaj Aug 12 2008, 11:00 AM
Mesaj #21

Yeni Üye
*

Grup: Members
Üye No: 1,152

canım cevap verdiğin için teşekkür ederim.düne kadar o kadar iyiydimki doktorun o dengesiz sözleriyle biranda dünyam karardı anlatamam.haziran ayına kadar normal bir adet düzenim vardı.fakat haziranda tam 1 hafta önce adet gördüm.23 haziran son adet tarihim.internette hesaplattıgıma göre 7 haftalık oldugu ortaya çıkıyo.dün doktorda 7 hafta dedi.ama haftalık sapma olabiliyomuş.normal şartlarda 7 haftada kalp atışlarının net duyulması gerekiyomuş.ama duyulmadıgı için kürtaj önerdi.bunu duymanın bir anne adayı için nasıl zor ve dayanılmaz birşey oldugunu tahmin edersin.daha öncede anlattıgım gibi o doktor beni hastanedeki röntgen bölümü doktoruna yönlendirdi.oda ultrasyonla baktı.ve çok ufak bir kıpırtı gördü belli belirsiz bişeydi.bana bu görüntünün rahim damarlarından birinin atışıda olabileceğini yanlış bilgi vermek istemediğini bir hafta daha beklememin dogru oldugunu söyledi.tabi ben hasteneden ağlaya sızlaya perişan bir halde ayrıldım.bu sabah buradaki ümiversite hastanesinin özel polikinliğinden randevu aldım.cuma günü öğleden sonra gidicem.belki o zamana kadar değişiklik olabilir çünkü arada 4 gün var.okuduklarım kadarıyla bir günde bile çok şey değişebiliyomuş.durum böyle işte canım.dua etmekten başka çarem yok.moralimi yüksek tutmaya çalışsamda o kadar elim kolum kırıldıki kendimi toplama çalışıyorum.bir doktor ilk kez anne olucak bir kadına nasılda bu kadar kolay kürtaj ol der.biraz daha bekleyelim demek bu kadar zormudur aklım almıyo.allah herşeyin hayırlısını versin.ve hepimizin yardımcısı olsun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ess
Mesaj Aug 12 2008, 11:20 AM
Mesaj #22

Üye
**

Üye No: 1,014

anladım canım.üzülme çünkü bu durumla herkes karşılaşıyo.ve doktorların da ilk tepkisi bu oluyo anladığım kadarıyla.tam 8 haftalıkken gitsen aslında daha ii olur.acele etme sakın yine duyulmazsa başka yere de gidin emi.ama bence herşey çok güzell.o atan damar deil onun minik kalbiydi inşallah. cuma günü güzel haberlerini bekliyorum tamam smile.gif

--------------------
"Bir Ben Var Bende"
+Quote Post
gülden
Mesaj Aug 15 2008, 11:26 AM
Mesaj #23

Yeni Üye
*

bugün öğleden sonra doktora gidiyorum.inşallah günlerdir yaşadıgım şu stres artık sona erer ve bebeğimin kap atışlarını duyabilirim..dualarınızı eksik etmeyin nolur arkadaşlar sad.gif
+Quote Post
ebru
Mesaj Aug 30 2008, 01:40 AM
Mesaj #24

Yeni Üye
*

Üye No: 1,217

Merhaba arkadaşlar ben Samsun'dan Ebru. 1 yıllık evliyim ve 6 haftalık hamileyim. Hamileliğin 5. haftasında kanamam oldu, telefonuma sarılarak doktorumu aradım, çok korkmuştum. Hemen doktora gittik ve doktor düşük tehlikesi olduğunu söyledi ve bu doktora ilk gidişimdi. Ultrosonda bebeğimin kesesini gördüm fakat kendisini küçük olduğu için göremedim. Doktor bana 15 günlük istirahat verdi. Bir kutu vitamin hapı ve Progestan hapı verdi. İstirahatımın 1 haftasını geride bıraktım. Haftaya doktorun önerdiği tahlillerin sonuçlarıyla birlikte görüşmeye gideceğim. Çok heyecanlıyım. İnşallah bebeğimi görür ve kalp atışlarını duyabilirim. Hepimizin duaları bebeklerimiz için olsun.
+Quote Post
gülden
Mesaj Aug 30 2008, 11:49 AM
Mesaj #25

Yeni Üye
*

ebru merhaba..bende samsunda yaşıyorum ve bende 1 yıllık evliyim.. bundan yaklaşık 15 gün kadar önce bebeğimi kaybettim.7.5 hatalıkken kalp atışlarını alamadılar ve bebeğimin yaşamadıgını söylediler.samsunda gitmediğim yer kalmamıştı.ama malesef kendi saglıgım için kürtaj olmak zorunda kaldım.senin durumun benden biraz farklı gibi görünüyo.kanaman olması normal bir durum degıl ama bazen gebelikte bu tarz şeyler olabiliyo.kendine dikkat etmen mümkün oldugunca yatıp dinlenmen gerekir.bebeğinin kalp atışlarının 6 haftalıkken alınamaması normal.buna sakın üzülme.inşallah hakkında güzel sonuçlar alırsın.bu arada samsunda hangi doktora yada hastaneye gidiyosun bilemiyorum ama sana doktor önerebilirim.kendine ve bebeğine iyi bak sağlıcakla kalın...
+Quote Post
ebru
Mesaj Aug 30 2008, 01:53 PM
Mesaj #26

Yeni Üye
*

Güldenciğim ben Samsun'un Bafra ilçesinde oturuyorum. Öncelikle sana çok üzüldüm geçmiş olsun.Umarım en kısa zamanda Allah sana sağlıklı ve hayırlı bir bebek verir. Güzel düşüncelerin ve dileklerin için teşekkür ediyorum. Bu siteye dün akşam gezinirken tesadüfü rastaladım ve üye oldum. Umarım güzel arkadaşlıklar ortaya çıkar. Bafrada doktor konusunda birçok kişiye danıştım ve doktorumu ona göre seçtim. Doktorumdan şimdilik memnunum. Çok merak ediyorum haftaya gideceğim kontrolü ve sonuçlarını. İnşallah bebeğimin kalp atışlarını duyarım. Bu arada çalışıyor musun? Ev hanımı mısın? Aslen nerelisin? Kaç doğumlusun? Ben ev hanımıyım aslen Rize'liyim 85 doğumluyum.Tekrar görüşmek üzere Allah'a emanet ol.
+Quote Post
gülden
Mesaj Aug 30 2008, 04:53 PM
Mesaj #27

Yeni Üye
*

yeniden merhaba ebrucum.mesajını şimdi okudum.bende bu sıteyi o kötü günlerimde bir umut ararken bulmuştum.ve buradaki birçok arkadaş sağolsunlar beni tanımadıkları halde çok moral verdiler yardımcı olmaya çalıştılar..ama biliyosun ateş düştüğü yeri yakıyo.doktorum 3 ay dinlenme süresi verdi sonra yeniden hamile kalabileceğimi söyledi.ama tabi ilk bebeğimiz oldugundan derin bir acı yaşadık eşimle birlikte atlatmaya çalıştık çalışıyoruz..inşallah daha güzel günler bizimle olur diyorum hayırlısını diliyorum Allahtan..ben aslen orduluyum.ve aslında ünyede oturuyorum.ailem samsunda atakumda yaşıyo.sık sık onların yanına giderim.o yüzden bir yanım hep samsunda.mesleğim öğretmenim.28 yaşındayım.bafrada teyzem oturuyo o yüzden çok sık olmasada bazen onları görmeye orayada gidiyoruz.bak benden sana tavsiye o zor günlerimde bana söylenilen en önemli şey güzel düşün hayırlısını dile oldu.karamsarlık insanı çıkmaz dipsiz bir kuyuyo sokuyo ve boguluyosun.o yüzden lütfen buna izin verme.sağlıgına dikkat et.stres ve sıkıntının bebeğinide etkileyeceğini unutma..öyle bir dünyada yaşıyoruzki ekolojik dengenin bozulması radrasyon teknolojik etkenler küresel ısınma ve benzeri bir sürü etken benim başıma gelen olayların sık sık olmasına sebep oluyo malesef.o yüzden allah hepimiz için hayırlısını versin.hayırlı haberlerini bekliyor olacagım..öpüyorum..
+Quote Post
ebru
Mesaj Aug 30 2008, 07:04 PM
Mesaj #28

Yeni Üye
*

Merhabalar, eşimin meslektaşı olmana çok sevindim. Bafra'da akraban olmasına da çok sevindim. İnşallah Bafra'ya geldiğinde yüz yüze görüşmek de nasip olur. Aslında birçok kişinin söylediği olumsuz sözlere kafamı takmıyorum. Allah'ıma dua ediyorum. Bu arada güzel moral verdiğin için teşekkür ediyorum. Her zaman güzel ve hayırlısını düşünüyorum ama yinede korku her zaman benimle birlikte. Önümüzdeki cuma doktora gideceğiz o günü iple çekiyorum inşallah hayırlı haberler alırız ve seni de haberdar ederim. Bende öpüyorum görüşmek üzere.
+Quote Post
berfin
Mesaj Aug 31 2008, 01:13 PM
Mesaj #29

Üye
**

Üye No: 1,087

slm ebrucum hoşgeldin aramıza.... gülden cnm nasılsın inan çok üzüldüm allah sabırlar versin allah bu acıyı tekrar yaşatmasın sana ve hiç bir anne ve baba lara...biliyosun bende hamileyim günlerdir siteye giremiyorum ağırlaştım cnm hamileliğim zorlaştı artık yatıyorum sürekli halsizlik falan neyse allaha şükürler olsun ki ayaktayım bende salı günü büyük bir ihtimal dr gideceğim allah tan bir şey çıkmazsa...cnm morelini yüksek tut çok zor günler geçirdin halada geçiriyosun biliyorum allah yardımcın olsun allahım sağlıklı eli ayağı düzgün hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize ebrucum bebeğin hayırlı olsun cnm düşük tehliken varmış sanırım işallah kaybetbessin cnm cuma günü güzel haberini bekliyoruz...kendinize çok ii bakın dikkat edin hepinizi öpüyorum
+Quote Post
ebru
Mesaj Aug 31 2008, 01:35 PM
Mesaj #30

Yeni Üye
*

Çok teşekkür ediyorum berfinciğim. Bende üzülmüştüm bu siteden neden ses çıkmıyor diye. Güzel ve moral veren düşüncelerin için tekrar teşekkürler. Kaçıncı ayında olduğunu bilmiyorum ama Allah tamamına erdirsin. Hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah güzel bebeğini. Tanıştığıma çok memnun oldum. Gelişmelerden birbirimizi haberdar edelim. Öpüyorum sizleri.
+Quote Post
berfin
Mesaj Aug 31 2008, 06:23 PM
Mesaj #31

Üye
**

SLM EBRUCUM BENDE TANIŞTIĞIMA ÇOK MEMNUN OLDUM BİZ ŞUANDA 10 HAFTA LIK OLDUK CNM GÜZEL DİLEKLERİN İÇİN ÇOK TŞK EDERİM ALLAH BÜTÜN ANNELERE NASİP ETSİN HAYIRLISI İLE BİZLEREDE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE
+Quote Post
ebru
Mesaj Aug 31 2008, 06:57 PM
Mesaj #32

Yeni Üye
*

Benim bebeğimde 8 haftalık teyzesi. Aynı ayın çocukları olacaklar Allah nasip ederse. Cuma günü gelsede bebeğimin kalp atışını duysak artık. Bulantın filan var mı? Benim çok fazla baş dönmem var ve gözüm kararıyor. İştahsızlık başladı. Bu arada hayırlı ramazanlar diliyorum tüm arkadaşlara.
+Quote Post
ebru
Mesaj Sep 5 2008, 11:31 PM
Mesaj #33

Yeni Üye
*

Arkadaşlarrrrrrrr çok mutluyum şimdi kontrolden geldik bebeğimin kalbi pıt pıt atıyordu. Doktor şimdilik hiç bir problem olmadığını söyledi. İnşallah bundan sonrada herşey yolunda gider. Herkese hayırlı iftarlar.
+Quote Post
berfin
Mesaj Sep 6 2008, 12:17 PM
Mesaj #34

Üye
**

cnm çok sevindim gerçekten allahın izni ile kucaklarımıza alacağız bebeklerimizi allah onlara bizlere sağlık versin allah bu güzel duyguyu bütün isteyenlere tattırsın hayırlısı ile sağlıklı bir şekilde aminnnn
+Quote Post
asrışahane
Mesaj Jan 9 2009, 12:36 PM
Mesaj #35

Yeni Üye
*

Üye No: 1,673

bana yardım edin nolluurrrrrrr.adetim 22 gün geçti.dün doktora gittim ultrasonda keseyi gördük.alnız problem var dedi.kese adet hesaplamalarına göre 2 hafta küçük dedi.yani 7 haftalık olması gerekiyomuş ama benim 5 hafta çıktı.10 gün sonra çağırdı gel bakalım dedi büyüme olmazsa kürtaj olcan dedi.çok üzüldüm yıkıldım.bide geç döllenme olmuş olabilir dedi.ne yapcağımı b,lm,yorum.
+Quote Post
gugu
Mesaj Jan 9 2009, 01:12 PM
Mesaj #36

Üye
**

Üye No: 869

asrışahane canım geç döllenmiş olma ihtimali çok yüksek morelini bozma çok rastlana bir durum ama sen bi doktorun demesi ile hareket etme başka bi doktorada mutlaka görün derim ben çünkü doktorların elindeki cihazların gelişmişliğide çok önemli canım kendine ii bak
+Quote Post
imge
Mesaj Mar 22 2009, 11:47 PM
Mesaj #37

Yeni Üye
*

Üye No: 2,444

selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım benimde bir kaç gün adetim geçti acaba hamilemiyim diye düşündüm henüz test yaptirmadım ama hiç hastalık belirtiside yok sadece dün biraz midem yandı unsure.gif yarın eczaneden alıp test yapayım diyorum ama bir sonuç alırmyım bilmiyorum blink.gif
+Quote Post
denizz
Mesaj Apr 21 2009, 06:27 PM
Mesaj #38

Yeni Üye
*

Üye No: 2,709

Ben 2-3 gün önce testle öğrendim hamile olduğumu... Bugün doktora gittik... 5 haftalık hamileymişim kalp atışlarını duyamayız şimdi ama herşey yolunda görünüyor dedi 2 hafta sonra tekrar gel dedi ama ben çok endişe ediyorum içim rahat etmedi kalp atışlarını duymayınca... Bi de bende mide bulantısı iştah artışı vs gibi şeyler olmadı sadece daha fazla uyumaya başladım ve belimde hafif bi ağrı var... siz kaç haftalıkken duymuştunuz kalp atışlarını yazılanları okudum ama tam karar veremedim:(
+Quote Post
ay ışığı
Mesaj Apr 30 2009, 06:39 PM
Mesaj #39

Yeni Üye
*

Üye No: 796

slm arkadaşlar ben 4+4 lük hamileyim.
sevinçliyim.
bulantı değilde ateş basması oluyor bende .tabi bunun yanında aşırı yorgunluk ve halsizlik oluyor. ama
mutluyum. ve bu duyguyu bu sitede paylaşmak çok güzel
+Quote Post
nergis
Mesaj Apr 30 2009, 11:09 PM
Mesaj #40

Deneyimli Üye

Üye No: 1,414

ayışığı çok tebrik ederim allah tamamına erdirsin. kendine çoook iyi bak.
+Quote Post

2 Sayfa V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Okuyan Sayısı: 1 (1 Misafir ve 0 Gizli Üye)
0 Üye:

- Basit Görünüm Tarih: 2nd September 2014 - 09:46 PM