Yardım - Ara - Üyeler - Takvim
Normal Forum Görünümü: HAMİLELİK BELİRTİLERİ!!
Kadın Hastalıkları Forum > Konular > Gebelik
Sayfa: 1, 2
çilek
HAMİLE OLAN ARKADAŞLAR VEYA ÇOCUK SAHİBİ OLAN ARKADAŞLAR BİR SORU SORUCAKDIM..
HAMİLELİK BELİRTİSİ OLARAK GÖĞÜS AĞRISI İLLAKİ YAŞANIRMIR MI?
ACABA HAMİLE OLUP DA HAMİLELİK BELİRTİLERİNİ YAŞAMAYAN OLDU MU ?
selin_d
her zaman gögüs agrisi olmaya bilir birde hangi haftada olduguna bagli ben iki kez hamile kaldim ikisindede belirtilerim 8.haftada baslamisti..senin adet gectimi yoksa supheleniyor musun
çilek
Canım bir iki gün günüm geçiyor..
Bende iki kez hamilelik geçirdim ikisinde yaşadım belirtileri göğüs ağrısı, adet olucak gibi karın ağrısı ,midemin kazınması ve sayre..
Pek ümitli değilim ama bakalım hayırlısı wacko.gif

İkisinde de günüm geçmeden yaşadım ikiside 8 haftaya kalmadan düşdü ...huh.gif
temmuz
cilekcim sana bu konuda yardimci olamicam cünkü hic hamile kalmadim.
şule
kız inşaallah hamilesindir hamileliklerimde göğüs ağrısı olmuştu benim de
hanife
canım inşallah hamilesindir allah hakkında hayırlısını nasip etsin canım
meralc
valla çilekcim benim hamilelik belirtilerim arsında göğüs ağrısı değilde hassaslaşması olmuştu. nasıl ki adet zamanından önce bi ağırlık olur ya öyle bişey oldu. bir de biraz daha dolgunlaşmışlardı.. blink.gif
bebek istiyosun sanırım. inşallah hamilesindir hayırlısıyala canım...
şule
evet dolgunluk hissi oluyor ve dokunulamayacak derecede ağrı olurdu.ay inşaallah hamilesindir canım benim
çilek
EWT İSTİYORUM AMA PEKDE ÜMİTLENMEK İSTEMİYORUM AÇIKCASI unsure.gif
BU SEFER YUMURTLAMA ZAMANIM ÇOK GEÇ OLDU NERDEYSE ADET OLMAMA YAKIN OLDU O YÜZDEN SANIRIM GEÇİKDİ ADET OLMAM mellow.gif
BENİ ŞİMDİ HAMİLELİK MODUNA SOKMAYIN KIZLAR rolleyes.gif
şule
hayırlısı diyelim o zaman
çilek
BİR ŞEY DAHA SİZDE DE YUMURTLAMA ZAMANLARINIZ DEĞİŞİYORMU ?

EWT ŞULECİM HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN İNŞ..
şule
benim pek değişmiyor
3 ay yumurta takibi yapıldı.her seferinde 14.gun oldu çatlaması
meltem
hayırlısı olsun canım
çilek
CANIM YAA BENİM NEDEN BÖYLE OLDU ANLAMADIM blink.gif
GEÇEN SİTEDEKİ DOKTORA SORDUM ADET DÜZENSİZLİGİNDEN OLUR DEDİ
SONRA GEÇİRMİŞ OLDUĞUM ADET GÜNLERİNİN TARİHLERİNİ VERDİM ÇOK DA DÜZENSİZ DEĞİL ADET GÜNLERİN DEDİ...
KAFAM DA KARIŞTI ASLINDA DOKTORUMA SORUCAM BAKALIM sleep.gif
lotus
ÇİLEKCİM SANA ÖZEL MSJ YAZDIM ALDIN MI?[color=#CC33CC]
selin_d
cilek birde benim gögüslerde batma oluyordu anlik boyle sonra hem,en geciordu birde karincalaniyordu
insallah hala regl olmamissindir canim hayirlisi diyelim
filizdeğirmenci
CANIMCIM BENİM MÜTHİŞ GÖĞÜA AĞRM VARDI UÇLARI MÜTHİŞ ACIYODU DOKUNAMIYODUM BİLE AYRICA UCUNUN RENGİDE DEĞİŞMİŞTİ AMA ŞİMDİ ESKİ HALİNDE cool.gif
lotus
KISLAR BENCE HAMİLELİĞİN İLK BELİRTİSİ ANORMAL KABIZLIK blink.gif
YANİ EN AZINDAN BENİM VE BİLDİĞİM Bİ ÇOK KİŞİNİN DURUMU BÖYLE..
RABBİM HERKESE SAĞLIKLI HAMİLELİK VE SAĞLIKLI MELEKLER NASİB ETSİN İNŞALLAH...
çilek
Selin olmadım daha adet hiçde tık yok walla karın ağrısı falan yani....
Ne hamilelik belirtisi nede adet belirtisi mellow.gif
Biraz daha bekliyim bakıyım olmazsam doktora giderim..
gülay
ÇİLEK DUR BEN SANA BİR ÖZEL MAİL GÖNDERMEYİ DENİYCEM OK?
temmuz
cilekcim aet oldunmu? merak ettim seni insallah hamilesindir bu sitede ilk hamilelik haberini bakalim kim verecek. cok merak ediyorum insallah hepimiz birden hamileyim diye balik acariz.. allahim dualarimizi kabul et. smile.gif
berna_
çilekcim canım be anneyim benim hamileliğimde belirtiler adet ocak gibiydi göğüs ağrısıda vardı..ama bu kişiden kişiye değişiyor canım inşallah muradına erersin
şule
çilek durum nedir kız bir değişiklik var mı?
çilek
SLM KIZLAR OLMADIM HALA ADET...
ACABA BİR RAHATSIZLIĞIM MI VAR KİST VEYA BAŞKA BİR RAHATSIZLIK OLABİLİR Mİ ACABA sad.gif
HAMİLE DEĞİL GİBİYİM. mellow.gif
BİLMİYORUM İLK ÖNCE DOKTORA MI GİTSEM KAN TAHLİLİ Mİ YAPTIRSAM KAFAM KARIŞTI huh.gif
hilal
slm

bence önce doktora gıt canım

herşy normaldır sıkma cannı stres yapma yanı

olacaksa Rabbım verecekse günü gelınce mutleke verır wub.gif
çilek
SAĞOL CANIM .

DOKTORUM BİRAZ UZAK BUGÜN GİDEMEM DOKTORA ..

POLİKİNLİGE GİDİP KAN TAHLİLİ YAPTIRCAM BİRAZDAN ...

BAKALIM HAYIRLISI İNŞ..
hilal

Uzmanlar, hamilelik döneminde özürlü bebek doğumuna yol açan 6 tehlikeye karşı anne adaylarını uyardı.

09/06/2006 - 01:53

Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek isteyen anne adayının gebelik öncesi bilinçli olmasının, ortaya çıkabilecek pek çok rahatsızlığı önlediğini belirten uzmanlar, özürlü bebek doğumuna yol açan tehlikeye karşı anneleri uyardı.

Yüksek ateş, kedi ve köpekle yakın temas, her gün yapılan ağır makyaj, stres, içki ve bozulmuş yemek yemenin bebeğin özürlü doğmasına neden olduğunu tespit eden uzmanlar, bu durama yol açan sebepleri şöyle sıraladı:

- Hamileliğin ilk günlerinde yüksek ateş: Hamileliğin ilk günlerinde geçirilen yüksek ateş, bebeğin dış görünüşünde bir anormalliğe neden olmazken, bebeğin beyin dokularının büyümesini olumsuz etkiler ve çocuğun zeka özürlü olmasına yol açabilir.

- Kedi ve köpekle yakın temas: Bakteri taşıyan kedilerin bebeğin özürlü olmasına neden olan bir bulaşıcı hastalığın kaynağı olduğu ve kedinin dışkısının da bu bulaşıcı hastalığın ana yayılma yollarından biri olduğu pek bilinmiyor. Ancak yapılan bir araştırmada, İngiltere'de her yıl yaklaşık 500 bebeğin, annelerinin kediyle yakın temasta bulunmasından dolayı özürlü kaldığı ortaya çıktı.

- Her gün ağır makyaj yapmak: Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen bir araştırma sonucuna göre, her gün ağır makyaj yapan kadınların makyaj yapmayanlara göre özürlü bebek doğurma riski 1.25 kat daha fazla. Bebeği olumsuz etkileyen ise, kozmetik ürünlerde bulunan arsenik, kurşun ve merkür gibi zehirli maddeler. Bu gibi maddeler hamile kadının cildinden bebeğin kan dolaşımına giriyor ve bebeğin normal büyümesini olumsuz etkiliyor.

- Stres: Hamileliğin ilk üç ayı içinde yaşanan stres, bebeğin "tavşan dudaklı" olması gibi çeşitli özürlere neden olabiliyor.

- İçki: Hamile kadın içki içtiği zaman, alkol plasentadan embriyoya geçer ve bebeğe ciddi zarar verir. Hamilelik döneminde günlük iki bardak ya da daha fazla alkollü içki, bebeğin özürlü olmasına neden olabilir.

- Bozulmuş yemek yemek: Uzmanlar, hamile kadının yediği bozulmuş yemeklerde bulunan küfün, plasentadan bebeğe geçtiğini, bunun da bebeğin kromozomlarında kötü etki yarattığını belirtiyorlar.

çilek
KIZLAR KAN TAHLİLİ YAPTIRDIM SONUÇ 149.5 MIU/ml

BEN ANLAMADIM HAMİLEMİYİM DEĞİLMİYİM !!

LABORATUVAR DAKİLER DOKTORA GÖSTERMEM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER ..

SÖYLEMEDİLER mad.gif

BİLGİSİ OLAN VARSA AÇIKLARSA ÇOK SEVİNİRİM wink.gif

meltem
bilgim yok ama Allah gönlüne göre versin
hilal
kızlar ya ne edıyonuz kımsecıkler yok sıte bıze kaldı
tongue.gif tongue.gif tongue.gif
berna_
KEYFİNİ ÇIKAR İŞTE KIZZZZZZZZZZ:) smile.gif
.AZE.
ınsallah hamılesındır canım
lotus
ÇİLEKKKK NAPTIN HAYATIM, BİZE DE Bİ BİLDİR? MERAKLARDAYIZ.. ohmy.gif
çilek
CANIM BENDE TAM BİLMİYORUM HAMİLEMİYİM DEĞİLMİYİM ..

DOKTORA GİTSEM VARSADA DAHA ÇOK ERKEN GİTMEK İÇİN BİRAZ DAHA BEKLEYİP SONRA GİTMEK İSTİYORUM ...

BAKALIM HAYIRLISI OLUR İNŞ..
lotus
İNŞALLAH CANIM HAKKINDA EN HAYIRLSINI VERSİN MEVLAM... İKİ KEZ HAMİLELİK GEÇİRMİŞTİN, PEKİ BELİRTİLERİNDEN BİŞİYLER ÇIKARIYORMUSUN?
tuba
kızlar neler yapıyorsunuz kaç gündür siteye giremiyorum aslında giriyorumda cevap yazamandım çünkü klavyem bozulmuştu şükür değiştirdik ee neler yaptınız kızlar
tongue.gif wink.gif laugh.gif rolleyes.gif kız çilek inşallah hamilesindir canım varmı bir gelişme
çilek
HAYIR CANIM O ZATEN BENİM KAFAMI KARIŞTIRIYOR..İKİSİNDE AYNI ŞEYLERİ HİSSETMİŞDİM..

BUNDA VARSA TABİ SADECE KOKULARA KARŞI HASSASİYETLİK VAR..

GÖĞÜS AĞRISI ADET OLUCAK GİBİ KARIN AGRISI FALAN YOK YANİ..

BİR DE EĞER VARSA GEÇ DÖLLENDİ SANIRIM..

YUMURTLMA ZAMANLARIMI TAKİP EDİYORDUM BU SEFER NERDEYSE ADET OLUCAĞIM ZAMAN

YUMURTLAMA OLDU O YÜZDEN DÖLLENME GEÇ OLDU SANIRIM O YÜZDEN ERKEN SANIRIM...
tuba
hai hayırlısı canm inşallah hayırlısıys HAMİLESİNDİR
ÇİLEK SEN ŞAHH İN OTELE GİTMİŞTİN DİMİ KIZ BANA BİRAZ BAHSETSENE NASIL BİR YER BİZDE GİDİCEZDE HAFTAYA YER BİLE AYIRTTIK VALLA smile.gif
aylin
çileeeeeeeeeeek hamilemisin kııııııııııız ne haber
çilek
SAĞOL CANIM RABBİM TÜM İSTEYENLERE EN KISSA ZAMANDA NASİP ETSİN İNŞ..

GÜZELDİ CANIM YEMEKLERİNDEN ÇOK İKİNDİ VAKTİ PLAJIN OLDU YERDE HAMUR İŞLERİ KIZARTMALAR SALATALAR SÜPERDİ smile.gif

DENİZE PEK GİRMEDİK DENİZE GİRMEK İSTİYORSAN YEMEK SAATİ KİMSE OLMUYOR BİR DE SABAH ERKENDEN GÜZEL OLUYOR KİMSELER OLMUYOR O VAKİT tongue.gif

BİZ OETLDE DEGİL DE VİLLALARDA KALMIŞDIK TEMİZDİ YATAKLAR FALAN YANİ MEMNUN KALDIK..

ONDAN ÖNCEDE CAPRİCE GİTMİŞDİK ORAYLA KIYASLAMA YAPTIGIN VAKİT CAPRİCE DAHA GÜZEL biggrin.gif

HELE BİRDE BU SENE MAHSUN KIRMIZIGÜL DE VARMIŞ DAHA EĞLENCELİ OLUR.. rolleyes.gif

ŞAHH İN BU SENE SANIRIM AİLE JAKUSİ HAVUZLARI SAUNALARI VARMIŞ GEÇEN SENE YAPILIYORDU BU SENE ONLARDA VAR DAHA GÜZEL OLMUŞTUR..

CANIM İNŞ GÜZEL GEÇER İYİ EĞLENİRSİNİZ biggrin.gif
tuba
AYY ÇOK SAĞOL CANIM İÇİM RAHATLADI VALLA BENDE CAPRİS İSTEDİM AMA BİR GECELİĞİ 2 KİŞİ 280 MİLYONDU CANIMONDAN ŞAH İNE GİDELİM DEDİK İNŞALLAH GÜZEL GEÇER CANIM
çilek
CANIM TAM HAMİLEYİM DİYEMİYORUM...

SONUÇ İÇİN DOKTORUMU ARADIM ODA YURTDIŞINA ÇIKMIŞ..

SEN ANLIYORMUSUN KAN TAHLİLİNDEN AYLİN?
aylin
valla bişey anlamadım sonucundan allah gönlüne göre verir inşallah
çilek
SAĞOL CANIM CÜMLEMİZİN İNŞ GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.. tongue.gif
aylin
ben hamileliğim ikisindede idrar tahliliyle öğrenmiştim senin günün kaç gün geçti
çilek
BİR HAFTA GEÇDİ CANIM

GEÇEN HAFTA GÜNÜM GEÇMEDEN İDRAR TAHLİLİ YAPMIŞDIM EVDE NEGATİF ÇIKMIŞDI

DÜNDE KAN TAHLİLİ YAPTIRDIM..

BUGÜN BİR DAHA ALIYIM BAKIYIM NE ÇIKICAK !!
aylin
hadi hayırlısı
tuba
İYİ OLUR İDRAR TESTİ YAPMAN VALLA BEN GOGLEDEN SENİN İÇİN BAKIYORUM ORAN KAÇSA HAMİLLELİK GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR DİYE HADİ HAYIRLISI BAKALIM
çilek
SAĞOL CANIM BENİM ....

BENDE BAKDIM HAMİLE OLARAK ÇIKIYOR AMA YİNE TAM EMİN OLAMIYORUM... blink.gif

NEYSE KIZLAR BEN BİR ECZANEYE GİDEYİM laugh.gif

NASIL GİDECEKSEM UTANIYORUM rolleyes.gif

GEÇEN ALDIM ŞİMDİ BİR DAHA sad.gif
tuba
AYY OZAMAN İNŞALLAH ÖYLEDİR KIZ NE GÜZEL BENDE İSTİYORUM ARTIK AMA NERDE HAYIRLISI ARTIK EŞİM ARTIK BEBEK DİYE AĞLIYOR NERDEYSE YAA unsure.gif sad.gif mellow.gif huh.gif rolleyes.gif
Bu basit görünüm sadece metinlerden oluşur. Resim ve Daha Fazla Bilgi Görmek İçin Forumun Normal Haline Geçmeniz GerekmektedirBuraya Tıklayın.